All Products
Outdoor IP67 Waterproof LED Mesh Screen Full Color P125 Flexible Mesh Curtain for Building Facade and Stage Background
Product Details
| Remote Device Management | Remote Content Management | Supplier Type | ODM, OEM |
|---|---|---|---|
| Voltage | 12V | Diameter | 30mm |
| Usage | Outdoor | Installationtype | Hanging Or Fixed Installation |
| Key Word | P125 Outdoor Led Mesh Screen | Waterproof Level | IP67 |
| Color | RGB | Lifetime | ≥30,000 Hours |
Product Description
Outdoor IP67 Waterproof LED Mesh Screen Full Color P125 Flexible Mesh Curtain
Outdoor IP67 Waterproof LED Mesh Screen Full Color P125 Flexible Mesh Curtain for Building Facade and Stage Background
Product Specifications
| Application | Outdoor |
| Warranty | 2 years |
| Screen Type | LED |
| Aspect Ratio | Other |
| Remote Device Management | Remote Content Management |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Pixels | 125mm |
| Specification | Video Wall |
| Pixel Pitch | P125 |
| Material | PC |
| Diameter | 30mm |
| Color | RGB |
| Voltage | DC12V |
| Supplier Type | ODM, OEM |
| Control Method | Remote Control |
| Mounting Type | Outdoor, Wall |
| Usage Environment | Outdoor |
| Model Number | XH-CXG3003P12(RGB)-P125 |
| Brand Name | Miracle Bean |
| Pixel Density | 64pcs |
| Operating Temperature | -20℃~60℃ |
| Lifespan | 30000h |
| IP Rating | IP67 |
| OEM/ODM | Welcome |
Company Advantages
- 18+ years of LED manufacturing & export experience
- 100+ long-term overseas clients (3+ years cooperation)
- Low & flexible MOQ for easy start-up
- 2-year warranty with direct replacements in your next order for confirmed defects
- One-stop, direct support for all your issues
Services
- 24-hour response to all inquiries
- Fluent English support for smooth communication
- Custom OEM & ODM solutions welcome
- Distributorship available for exclusive designs & classic models
- Full protection for your sales territory, ideas and private data
- Lifetime technical support
- Full after-sales guidance: installation, wiring and software usage support from our engineers
Trade Details
| Payment | T/T, In advance, Western Union, Paypal, L/C |
| Port | Shenzhen |
| Delivery Time | 3-5 days for RGB LED Point Light we will keep stock for some quantity of products; For sample orders: we can send out the products as soon as we get the payment; For big orders: usually the delivery time is within 7 working days; OEM and ODM orders: within 15 working days |
| Packing | Packed in carton |
| Shipping | By air, by sea, express are supported |
Frequently Asked Questions
Why do you choose us?
We have over 20 years experience of design and produce LED products for customers all over the world. We offer custom made LED products with free design, and we have own factory as well as a research and design team, which can meet the diverse needs of our customers.
How long is the warranty period?
2 Years
How long is the delivery time?
For sample orders, we can send out the products as soon as we get the payment; For big orders, usually the delivery time is within 7 working days; OEM and ODM orders, within 15 working days.
Do you offer after-sales service?
Yes, if you meet any quality issues arise, we can always provide high-quality solutions for you.
Product Gallery
Recommended Products
