All Products
P15 DC12V Full Color Drone Flying LED Screen High Brightness for Outdoor Usage
Product Details
| Size | 1*2m | Ip Grade | IP67 |
|---|---|---|---|
| Life Span | 100000 Hours | Productname | Drone Flying LED Screen |
| Color | Changeable | Screen Material | PC |
| Screen Size | Customizable | Item | Drone Flying LED Screen |
| Specification | Video Wall | Remote Device Management | Remote Content Management |
| Highlight | DC12V drone LED screen,high brightness flying LED display,outdoor drone LED screen |
||
Product Description
P15 DC12V Full Color Drone Flying LED Screen
High brightness LED screen designed for outdoor drone flying applications with full color display capability.
Product Specifications
| Model Name | XH-MTLEDS12-P15 |
|---|---|
| Type | LED |
| Application | Outdoor |
| Pixels | 15mm |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Viewing Angle | 160° |
| Average Power | 200W/m² |
| Brightness | 3000CD |
| Lifespan | 100,000 hours |
Company Advantages
- Over 21 years of industry experience
- More than 100 overseas clients with 3+ years of stable cooperation
- Low MOQ supports step-by-step trial collaboration
- 1-year warranty: verified defective goods replaced in your next order
- Direct after-sales support for prompt issue resolution
Our Services
- 24-hour quick response
- Fluent English support for all inquiries
- Custom OEM & ODM services available
- Distributorship opportunities for exclusive designs
- Full protection for sales territory and confidential information
- Lifetime after-sales support
- Efficient delivery: In-stock items available; samples shipped upon payment; bulk orders within 7 working days; OEM/ODM orders within 15 working days
Trade Details
| Payment Methods | T/T, In advance, Western Union, Paypal, L/C |
|---|---|
| Port | Shenzhen |
| Delivery Time | 3-5 days for RGB LED Point Light (stock available); Samples shipped upon payment; Bulk orders within 7 working days; OEM/ODM orders within 15 working days |
| Packing | Packed in carton |
| Shipping | By air, by sea, express supported |
Product Gallery
Frequently Asked Questions
Q: How long is the warranty period?
A: 1 Year
Q: Do you support OEM & ODM?
A: Yes, with more than 20 years of experience
Recommended Products
