All Products
Smart 5V Lightweight Easy installation P2.5 Flixible Holographic Screen 2500CD for Shopping Mall Advertise Wall Display
| Place of Origin | China |
|---|---|
| Brand Name | miracle beam |
| Certification | CE and Rohs |
| Model Number | XH-HSP2.5 |
| Minimum Order Quantity | 1 piece |
| Price | negotiated |
| Packaging Details | catoon or wooden case according the different size calculation. |
| Delivery Time | 5days |
| Payment Terms | D/P,T/T,Western Union,paypal |
| Supply Ability | 100set for one month |
Product Details
| Displaytype | Holographic Projection | Weight Approx | 2KG/sqm |
|---|---|---|---|
| System | Musion Eyeliner Hologram System | Transparency | 78% |
| Brightness | 3000 Nits | Projection Type | Front And Rear Projection |
| Length | 1m | Materia | 94 % Polyamide / 6 % Silver |
| Projector Type | Normal Projector | Input Port | USB,VGA,HDMI |
| Highlight | Ultra Light Holographic LED Display,LED High-Transparency Holographic Display,LED P2.5 Holographic Display |
||
Product Description
Smart 5V Lightweight Easy installation P2.5 Flixible Holographic Screen 2500CD for Shopping Mall Advertise Wall Display
LED transparent holographic screen P2.5 Description
An LED transparent holographic screen is a display technology that integrates a transparent LED screen with holographic principles to create the illusion of 3D images floating in mid-air.
Unlike traditional, opaque LED displays, these screens are highly transparent and allow viewers to see through them, making them ideal for integration into glass surfaces
LED transparent holographic screen P2.5 Technical Specifications
| Model | XH-P2.5 |
| Pixel Pitch | P2.5(2.5mm) |
| LED Devices | SMD2222RGB-IC |
| Size | 250 × 1000mm |
| Average Power | 200W/m² |
| Place of Origin | Guangdong, China |
LED transparent holographic screen Customer Services
- 24-hour response time
- Fluent English support
- OEM & ODM services available
- Distributorship opportunities
- Sales area protection
- Lifelong warranty
- Fast delivery options
LED transparent holographic screen Trade Details
| Payment Methods | T/T, Western Union |
| Port | Shenzhen |
| Delivery Time | 3-5 days for stock items, 7-15 days for custom orders |
| Shipping Methods | Air, Sea, Express |
LED transparent holographic screen picture sharing
![]()
![]()
![]()
Recommended Products
