Все продукты
P8 Ultra-thin 3mm High Transmittance Transparent LED Screen with >90% Transparency for Indoor Large Display
Подробная информация о продукте
| Элемент | светодиодный голографический экран | Шаг пикселя | 8x8mm |
|---|---|---|---|
| Плотность пикселей | 25600 точек/м2 | Размер | 2000*250мм 1200*250мм 1500*250мм |
| Источник света | RGB | Толщина | 3 мм |
| Цвет | изменчивый | сырье | ПК |
| Вес панели | < 4 кг/㎡ | Сертификат | CE ROHS FCC |
Характер продукции
P8 DC12V Ultra-thin High Transmittance Transparent LED Screen Indoor Large Display Panel
Product Specifications
| Item | Led Holographic Screen |
|---|---|
| Model | XH-P4 |
| Pixel Composition | 1 pure red LED, 1 pure green LED, 1 pure blue LED |
| LED Light-emitting Tube | SMD2222 Integrated LED |
| Driver IC | Low-power Custom IC |
| Power Consumption | Average: 300W, Maximum: 900W |
| Panel Weight | 4kg |
| Power Supply | Siqi, Yuanchi |
| Connectors | Copper Material |
| Wires & Cables | National Standard Multi-core Wires (Certified) |
| PCB Board | International Grade A Material |
| Panel Transparency | >90% |
| Protection Level | IP67 |
| Flatness | Inter-module Gap < 0.1mm |
| Dead Pixels | Less than 0.01% (During Continuous Use) |
| Continuous Operating Time | More than 72 Hours |
| Screen Brightness | White Balance Brightness: 4500cd |
| Viewing Angle | Horizontal 140°, Vertical 145° |
| Gray Scale | 8192 Levels |
| White Field Color Temperature | 5500K-15000K |
| Display Mode | 32-bit True Color, 1024X768 |
Our Advantages
- 20+ Years of Expertise - Specialized in LED pixel lighting solutions with easy control and flexible installation for global customers
- Reliable Warranty - 1-year warranty on all products for peace of mind
- 24/7 Responsive Support - Quick replies to your inquiries anytime
- Global Reach - Sales network covers China, Southeast Asia, and exports to over 80 countries including the USA, Canada, Brazil, Germany, Korea, and Japan
- Low MOQ - Flexible minimum order quantities to support your business growth step by step
Our Services
- Replied in 24hrs
- Answer all your enquiries in fluent English
- OEM & ODM are welcome
- Distributorship offered for your unique design and some current models
- Protection of your sales area, design ideas and private information
- Provide lifelong warranty
- Attentive after-sales service with engineering support for installation and usage guidance
Frequently Asked Questions
Why do you choose us?
We have over 20 years experience of design and produce LED products for customers worldwide. We offer custom made LED products with free design, and we have our own factory as well as a research and design team to meet diverse customer needs.
How long is the warranty period?
1 Year
How long is the delivery time?
For sample orders, we can send out products immediately after payment; For big orders, delivery time is within 10 working days; OEM and ODM orders within 15 working days.
How do you control your products?
We have professional QC team to ensure quality check during every stage of productive process.
What certificates do your factory have?
CE, ROHS, ISO9001, BV
Do you offer after-sales service?
Yes, if you meet any quality issues, we can always provide high-quality solutions for you.
Product Gallery
Company Profile
Порекомендованные продукты
